Kalendarz
• Dziś jest Czwartek 1 czerwca 2023 roku
Menu górne
Menu główne
Szkoły w Polsce

Książki » publikacje » Wyszkolenie strzeleckie pracownika ochrony

Podręcznik  przedstawia podstawowe zagadnienia pracy z bronią palną, głównie w oparci o zakres bloku programowego dotyczącego wyszkolenia strzeleckiego pracowników ochrony. Tworzy pomoc dydaktyczną dla osób chcących uzyskać kwalifikacje w zakresie osób i mienia. Stanowi także wprowadzenie do strzelectwa bojowego dla wszystkich osób, które zauważyły, że nawet największa ilość czasu spędzonego na tradycyjnych zajęciach strzeleckich wcale nie przekłada się na umiejętności praktyczne przydatne w pracy z bronią. W szczególności będą to pracownicy ochrony, funkcjonariusze służb mundurowych czy posiadacze broni dla celów ochrony osobistej.Podręcznik obejmuje elementy ogólnej wiedzy bronioznawczej, budowę i zasady działania broni palnej, typy broni, wybrane zagadnienia związane z teorią strzelania, zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, techniki posługiwania się bronią, trening bezstrzałowy, przygotowanie sprawnościowe w strzelectwie bojowym, wybrane zagadnienia prawne dotyczące broni, psychologiczne aspekty użycia broni palnej, a także instrukcję szkolenia strzeleckiego pracowników ochrony. 

Przedstawione zagadnienia zakończone zostały zestawem pytań  lub poleceń kontrolnych z założenia mających skłonić czytającego do ponownej analizy materiału i jego usystematyzowania.


powrótdo góry strony
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki tutaj: Polityka prywatności.
OK. Rozumiem