Kalendarz
• Dziś jest Niedziela 16 czerwca 2024 roku
Menu górne
Menu główne
Szkoły w Polsce

Kursy » Przygotowanie do egzaminów do szkół pożarniczych


Zgłoś się na kurs

Zapraszamy na kurs przygotowujący do egzaminu prowadzonego podczas rekrutacji do szkół pożarniczych. Zakres tematyczny kursu zgodny jest z programem objętym egzaminem.

 

Kurs realizowany jest w dwóch odrębnych blokach:

 

Możliwy jest udział w wybranym bloku.

 

 

Blok teoretyczny

W zakresie bloku teoretycznego celem kursu jest powtórzenie i utrwalenie materiału z zakresu szkoły średniej oraz nauka wykorzystania zdobytej wiedzy do rozwiązywania testów egzaminacyjnych.

Zakres kursu: 56 godzin dydaktycznych

  • chemia - 28 godzin
  • fizyka - 28 godzin

 

Blok podnoszenia sprawności fizycznej

Zajęcia prowadzone w ramach bloku sprawności fizycznej przygotowują do egzaminu sprawnościowego. Celem zajęć jest wyćwiczenie sprawności umożliwiające pokonanie toru przeszkód bezbłędnie w możliwie krótkim czasie. Istotnym elementem zajęć jest pływanie.

Wymiar bloku podnoszenie sprawności fizycznej: 60 godzin treningów, w tym zajęcia sportowe na macie,  pokonywanie toru przeszkód, zajęcia na pływalni.

  

Termin: prowadzony jest nabór ciągły, zajęcia rozpoczynają się po zgłoszeniu się min. 16 os.

Kursy prowadzone są w systemie weekendowym lub wieczorowym (w zależności od potrzeb zajęcia mogą być prowadzone w systemie zaproponowanym przez słuchaczy).

 

Czas trwania kursu: 2-3 miesiące
 

Informacje dotyczące opłat udzielane są w sekretariacie Szkoły O'CHIKARA w danym mieście.

 

System kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej


Zgłoś się na kurs
Zobacz wszystkie kursy
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki tutaj: Polityka prywatności.
OK. Rozumiem