Kalendarz
• Dziś jest Niedziela 16 czerwca 2024 roku
Menu górne
Menu główne
Szkoły w Polsce

Zawody » Opiekun osoby starszej


Zapisz się

Opiekun osoby starszej

 

Nauka trwa 2 lata (cztery semestry). Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym. Absolwent uzyskuje kwalifikację świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej.

 

Celem kształcenia jest jak najlepsze przygotowanie Absolwentów do podjęcia pracy w zawodzie opiekuna osoby starszej, w tym do: 

 
W ramach programu prowadzone są zajęcia m.in. z podstaw psychologii, psychopatologii, polityki społecznej, metodyki pracy z podopiecznym, promocji zdrowia, chorób wieku starszego, organizacji czasu wolnego a także język migowy oraz zawodowy język obcy.
 
 
Absolwent uzyskuje kwalifikacje do pracy w zawodzie opiekun osoby starszej i jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia w domach i ośrodkach pomocy społecznej, instytucjach opiekuńczych, a także mogą prowadzić własną działalności gospodarczą na rzecz osób starszych. 

Zapisz się
Zobacz wszystkie zawody
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki tutaj: Polityka prywatności.
OK. Rozumiem