Kalendarz
• Dziś jest Środa 24 kwietnia 2024 roku
Menu górne
Menu główne
Szkoły w Polsce

Zawody » Opiekun w domu pomocy społecznej


Zapisz się

Opiekun w domu pomocy społecznej

 

Nauka trwa 2 lata (cztery semestry). Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym. Absolwent uzyskuje kwalifikację świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej.


Celem kształcenia jest jak najlepsze przygotowanie Absolwentów do podjęcia pracy w zawodzie opiekun w domu pomocy społecznej, w tym do:

W ramach programu prowadzone są zajęcia m.in. z podstaw psychologii, pedagogiki specjalnej, polityki społecznej, wybranych zagadnień z metodyki pracy socjalnej, promocji zdrowia, opieki w stanach zagrożenia zdrowia, zabiegów pielęgnacyjnych, wybranych zagadnień z rehabilitacji, elementów arteterapii, a także zawodowy język obcy.
 

Absolwent uzyskuje kwalifikacje do pracy w zawodzie opiekun w domu pomocy społecznej i jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia w domach i ośrodkach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.


Zapisz się
Zobacz wszystkie zawody
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki tutaj: Polityka prywatności.
OK. Rozumiem