Kalendarz
• Dziś jest Niedziela 14 lipca 2024 roku
Menu górne
Menu główne
Szkoły w Polsce

Książki » publikacje

Wyszkolenie strzeleckie pracownika ochrony

Podręcznik  przedstawia podstawowe zagadnienia pracy z bronią palną, głównie w oparci o zakres bloku programowego dotyczącego wyszkolenia strzeleckiego pracowników ochrony. Tworzy pomoc dydaktyczną dla osób chcących uzyskać kwalifikacje w zakresie osób i mienia. Stanowi także wprowadzenie do strzelectwa bojowego dla wszystkich osób, które zauważyły, że nawet największa ilość czasu spędzonego na tradycyjnych zajęciach strzeleckich wcale nie przekłada się na umiejętności praktyczne przydatne w pracy z bronią. W szczególności będą to pracownicy ochrony, funkcjonariusze służb mundurowych czy posiadacze broni dla celów ochrony osobistej.

» więcej...

Organizacja konwoju

Podręcznik został opracowany w oparciu o najlepsze wzorce podręczników PSDiPO O’CHIKARA oraz przepisy prawa. Używane określenia i wyrażenia prawne mają na celu wprowadzenie nowych adeptów zawodu w arkana branżowej terminologii. Podręcznik wzbogacono o zagadnienia dotyczące zasad i sposobów przenoszenia broni w konwojowaniu, zasad ochrony transportów podlegających obowiązkowej ochronie, procedur wymiany zabawionych w wyniku zadziałania zabezpieczeń technicznych banknotów, organizacji transportu kolumną, zasad ochrony towarów (przedmiotów) niebezpiecznych, zasad organizacji ochrony dokumentów i materiałów zawierających informacje niejawne w transporcie czy zasad organizacji ochrony muzealiów w czasie transportu.

» więcej...

Bezpieczeństwo imprez masowych

Skrypt obejmuje ogólne informacje na temat imprez masowych oraz zadania służ porządkowych i informacyjnych. W zakresie ogólnych informacji dotyczących imprez masowych autor przybliżył podstawowe pojęcia z tego zakresu, jak również imprezy masowe w kontekście innych zgromadzeń, aspekty prawne organizowania imprez masowych, zabezpieczenie i bezpieczeństwo imprez masowych, zagadnienia dotyczące służby porządkowej i informacyjnej, wymagania kwalifikacyjne i uprawnienia kierownika do spraw bezpieczeństwa.

» więcej...

Licencja detektywa - Vademecum

Licencja detektywa - Vademecum zawiera omówienie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 listopada 2002 roku w sprawie egzaminów dla osób ubiegających się o wydanie licencji detektywa.

» więcej...

Ochrona osób i mienia - Vademecum

Ochrona osób i mienia - Vademecum to kompleksowe opracowanie, dostosowane do potrzeb słuchaczy szkół policealnych oraz kursów na licencję pierwszego i drugiego stopnia pracowników ochrony. Stanowi również znakomite kompendium wiedzy dla szefów i pracowników ochrony.

» więcej...
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki tutaj: Polityka prywatności.
OK. Rozumiem